קרב מגע חגורות – כיצד משיגים חגורה שחורה בקרב מגע?

כשאנחנו משחקים כדורגל או כדורסל בקבוצה, המטרה שלנו היא לזכות באליפות או בגביע. כשאנחנו מתחרים בריצה של מאה מטר, המטרה שלנו היא להגיע ראשונים בשביל לזכות במדליה. כך גם בענפי ספורט אחרים. אך יש ענפים מסוימים שדורשים לא רק להגיע ראשונים אלא גם להיות בעלי "מעמד" מסוים.

למשל, במסגרת אומנויות לחימה, בין אם זה ג'ודו, קארטה, קרב מגן ישראלי או קרב מגע, שאף היא אומנות לחימה שמקורה בישראל, המטרה היא לא רק לנצח בקרבות במסגרת תחרותית, אלא גם לקבל חגורה בצבע מסוים. כאשר אחת החגורות החשובות ביותר היא חגורה שחורה.

המשמעות של חגורה שחורה בקרב מגע ובכלל, היא שאנחנו נמצאים בנקודת וותק משמעותית, צברנו כבר מספיק ניסיון, צברנו קרבות ותחרויות, ואנחנו יכולים להתחרות מול יריבים אחרים בני מעמד דומה, כלומר, כאלה שיש להם גם חגורה שחורה.

מה המשמעות של חגורה שחורה באומנויות לחימה

צריך להדגיש, לא רק בהיבט של קרב מגע חגורות אלא גם בהיבטים של אומנויות לחימה אחרות, יש משמעות לחגורה שחורה. למעשה, המשמעות שלה מבחינת הדרגות באומנויות לחימה, היא דאן 1, וזה מסמל, כאמור, את הניסיון הרב שצברנו בתחום, את האימונים שעברנו, אך מעבר לכך, את העובדה שיש לנו משמעת עצמית, יש לנו יכולות פיזיות מסוימות ועוד.

החגורה למעשה מוכיחה שאנחנו עומדים בסטנדרט מסוים. חגורה שחורה היא החגורה הראשונה בדרוג, אחרי זה מגיעות חגורות בצבעים אחרים.

עבור רבים, חגורה שחורה מסמלת את היכולות הגופניות, בין אם זה מהירות, כוח, וכן את היכולות המנטאליות, שליטה על הגוף ועל הראש, וכאמור, את הוותק המקצועי, שבא לידי ביטוי בתרגול הרב שביצענו ואת השליטה שלנו בכל הטכניקות, אשר הובילו בסופו של דבר לידי כך שאנחנו נוכל להחזיק בחגורה שחורה, כאמור.

איך מתקדמים מכאן

כאמור, חגורה שחורה היא רק משוכה אחת בדרך. יש כאלה שזה מספיק להם, ומוכנים להישאר באותה רמה, זה בהחלט מספיק טוב. אך יש כאלה שמעוניינים להמשיך ולהתקדם. לכן הם יעבדו קשה יותר, יתאמנו יותר, ישפרו את הטכניקה, יעבדו יותר על הצד הפיזי והמנטאלי, במטרה לקבל חגורות גבוהות יותר.

חשוב להדגיש, כמו בכל תחום בחיים, השלבים הבאים יהיו הרבה יותר מסובכים, יותר קשה וידרשו התמדה רבה ומשמעותית יותר. חגורה שחורה היא רק שלב ראשון בתהליך, אך ברגע שמגיעים אליה זה מאוד מספק ומאפשר לנו להגיע לשלבים הבאים בצורה הרבה יותר פשוטה, הרבה יותר קלה, בוודאי בכל מה שקשור לביטחון עצמי או להיבטים אחרים, דוגמא, יכולות פיזיות ומנטאליות.

לפני סיום נציין, יש מקומות בהם יהיה ניתן ללמוד ולהתקדם הלאה ויש מקומות שיציעו לנו לעבור על מאמנים או בתי ספר אחרים, שם נוכל להתקדם יותר.