קרב מגע לנשים – הגנה עצמית לנשים והקניית ביטחון

אימוני קרב מגע ישראלי, בין אם זה לילדים ובין אם זה למבוגרים, יש להם משמעות רחבה, הרבה מעבר למה שאנחנו יכולים לקבל מהם באופן מעשי. החלקים השונים, גדולים מסך השלם. שכן האימונים כוללים מגוון רחב של דברים, אשר יכולים להשפיע עלינו בצורות שונות בחיים, הרבה מעבר לכך שהוא נדע כיצד להתנהל מבחינה פיזית, כיצד להגן על עצמנו מפני אחרים.

הדבר נכון בוודאי כשמדובר בנערות ונשים. לצערנו, הרבה מאוד מהן נאלצות להתמודד עם הטרדות שעלולות להגיע למצב של תקיפות אלימות, בין אם זה מצד זרים ובין אם זה מצד אנשים מוכרים להן. על כן, הן צריכות לדעת כיצד להתמודד עם זה, לא רק באופן המעשי, הפיזי, אלא מעבר לכך. לכן אימוני קרב מגע יכולים לעזור להן.

מה החשיבות של אימוני קרב מגע לנשים

בשביל שלא יהיו הטרדות ותקיפות אלימות מסוגים שונים, צריכים לקרות שני דברים. ראשית, צריך שלא יהיו גברים מטרידים ותוקפניים, אומנם לא כולם כאלה אך לצערנו, לא נצליח להגיע אף פעם למצב בו לא תהיה אלימות מצד גברים כלפי נשים, שנית, נשים יצטרכו להגיב למטרידים ולגברים אלימים. הרבה יותר פשוט להגיע אל הנקודה השנייה מאשר לנקודה הראשונה.

צריך להבין, כשאישה מחליטה להירשם אל חוג קרב מגע, היא עושה צעד שהוא משמעותי לא רק במובן הזה שהיא תלמד כיצד להתגונן מפני גברים מטרידים ואלימים אלא מעבר לכך, היא מקנה לעצמה תחושת ביטחון גם אם סיטואציות כאלה לא מתרחשות אך היא כן חוששת שזה יקרה.

הדוגמא הטובה ביותר היא, הליכה או ריצה בפארק בשעות החשכה. אישה שאיננה יודעת קרב מגע ומעולם לא התנסתה בכך, סביר להניח שהיא תחוש הרבה פחות בטוחה בעצמה והרבה פחות בטוחה לעשות פעולה כזו, ללכת או לרוץ בפארק בשעות החשכה. היא תגביל את עצמה מראש (כמובן שזאת בהנחה והיא לא למדה שום אומנות לחימה אחרת ואין לה נשק או כל דבר אחר שיגן עליה).

לעומת זאת, אישה שכן למדה או לומדת קרב מגע, לא תחשוש מפעולה כזו. היא יודעת שיש לה דרכים להגן על עצמה, יש לה כלים כיצד לעשות זאת בצורה פשוטה ובטוחה. היא תרגיש הרבה יותר בטוחה שיש לה את הכלים והיכולות להגן על עצמה.

צריך להדגיש עוד, לימודי קרב מגע לנשים הרבה פעמים מעניקים ביטחון עצמי גם במקומות אחרים, בין אם זה מול אנשים, בין אם זה ביכולת תגובה לגורמים שונים, שנתפסים יותר חזקים וסמכותיים ועוד. הביטחון העצמי גם נוצר ביחס של האישה אל מבנה הגוף שלה ולכוח הפיזי שטמון בה.

מה צריך לדעת על קורס קרב מגע לנשים

ראשית, חשוב להבהיר שבמרבית המקרים מדובר על קורסים שמיועדים אך ורק לנשים, ובדומה לקורסים של גברים, הם מחולקים על פי גילאים ורמות.

שנית, הקורסים מועברים לא פעם על ידי נשים, בין אם זה במסגרת מועדון או בית ספר ובין אם זה מול מרצה, מדריכה, שמעבירה את הקורסים היכן שהנרשמות רוצות שהוא ייערך, על פי הזמנה.

שלישית, הקורס כולל מגוון של אימונים פיזיים ואחרים, אשר מטרתם גם להכין את האישה לאימונים וגם לתת לה הרבה יותר תחושת ביטחון לעבוד עם הגוף שלה.