קרב מגע לילדים – כיצד ניתן להעביר לילדים ערכים רבים דרך שיעורי קרב מגע?

כשאנחנו מבקשים לרשום את הילדים שלנו לחוג מסוים, המטרה שלנו היא שהם יקבלו דרך מה שלומדים בחוג, בין באופן ישיר או עקיף, ערכים מסוימים אשר ילוו אותם במשך כל ימי חייהם לא רק ביחס למה שהם למדו בחוג אלא בכלל.

כך למשל, כשאנחנו רושמים ילד לחוג כדורגל, המטרה שלנו היא לא רק שהוא ילמד את רזי המשחק, אלא גם יקבל מהחוג ומהוויה שלו דברים נוספים. למשל, ילמד מהי עבודה קבוצתית, משמעת, מסירות, אחריות, ילמד מה זו עבודה קשה ועוד. דברים שבמקומות אחרים ייתכן ופחות תהיה לו אפשרות ללמוד אותם. כך גם בחוגים אחרים, למשל, בחוגי אומנות הוא יכול ללמוד כיצד לפתח יצירה ודמיון, בחוגים טכנולוגיים ילמד כיצד לחשוב בצורה אנליטית, כיצד לפתח את המחשבה בצורה שונה ועוד.

אחד החוגים שיכולים לעזור לילד להתפתח בצורה נכונה, הוא חוג קרב מגע ישראלי. חוג זה אשר אפשר למצוא במסגרות שנות, בין אם מדובר במסגרות קבוצתיות או במסגרות אישיות (פחות מקובל בקרב ילדים), מאפשר לכל ילד ללמוד את רזי הקרב מגע, ויחד עם זאת, גם לקבל ערכים מסוימים, ייחודים, אשר לא תמיד ניתן למצוא אותם, למשל, בבית ספר או במקומות אחרים.

מדוע חוג קרב מגע יכול לספק לילדים ערכים ייחודים

בשביל להבין מה אימוני קרב מגע יכולים לספק לילדים, בין אם זה בהיבט הערכי ובין אם זה בהיבטים אחרים, למשל, היבטים פיזיים או מנטאליים, צריך לדעת תחילה מה בדיוק מתבצע במסגרת חוג כזה ומעבר לכך, צריך להבין מה מבדיל אותו מחוגים אחרים.

תחילה, נתחיל בהסבר קצר מה הילדים לומדים במסגרת חוג קרב מגע. ברמת העיקרון במהלך החוג לומדים הילדים את רזי המקצוע, מה זה בדיוק קרב מגע, איך ומתי משתמשים בו, באילו מצבים וכלפי מי, כמו כן, לומדים איך להתייחס לגוף שלנו, איך להתנהל איתו וכיצד לשמור עליו.

מה מבדיל אותו מבית ספר או חוגים אחרים? מן הסתם, חוג קרב מגע לילדים שונה מבית ספר, במובן הזה שהוא מתמקד בנושא אחד, בקבוצה מצומצמת של ילדים, ויחד עם זאת הוא שונה מחוגים אחרים שפועלים בצורות דומות, במובן הזה, שהילד אומנם נמצא בקבוצה אך הוא פועל לבד, הוא יכול לסמוך רק על עצמו, ועם זאת, הוא חייב לכבד את הצד השני, גם אם במציאות זה עלול להיות שונה. האופן בו החוג נערך מחייב זאת.

אילו ערכים הילדים יכולים ללמוד במסגרת קרב

הערך החשוב ביותר הוא, התמדה ומסירות. ילד לא יכול ללמוד קרב מגע אם הוא לא יתמיד בכך, אם הוא לא יהיה מסור ללימודים, יפנים את מה שמלמדים אותו ויתרגל. זה יכול ללמד אותו לא מעט על עבודה קשה, אימונים והצורך להתמיד בדברים.

ערך אחר חשוב הוא ביטחון עצמי. הרבה פעמים ילדים מתמודדים עם חוסר בביטחון עצמי מסיבות כאלה ואחרות, בין היתר זה בא לידי ביטוי בהיבטים פיזיים. קרב מגע מאפשר להם לצבור ביטחון עצמי ולהתמודד עם מצבים שונים.

ערך נוסף שהם יכולים ללמוד זו היכולת להתמודד עם כישלונות, לנסות שוב ושוב, עד שיצליחו.