כיצד ניתן להפוך למאמן קרב מגע

אחד המקצועות הבולטים ביותר בתחום של אומנויות לחימה, בוודאי בישראל, הוא מאמן קרב מגע. מדובר על תחום מאוד פופולארי, בזכות העובדה שהרבה מאוד ילדים, נשים וגברים, בכל הגילאים רוצים ללמוד את התחום, וכן בזכות העובדה שמדובר במקצוע שאפשר גם לעבוד בו במסגרת ארגונים וקבוצות שונות, לא רק בישראל אלא גם במקומות אחרים בעולם, שם רוצים ללמוד שיטה זו.

קרב מגע ישראלי, זו אומנות לחימה שפותחה בישראל ומטרתה לספק לנו כלים, כיצד להתמודד עם מצבים בהם אנחנו מותקפים מבלי שיש לנו נשק, באופן מהיר, חד ופשוט, מתוך כוונה לנצל את האפשרויות שיש לנו. נהוג להשתמש באומנות לחימה זו בצבאות ובארגוני ביטחון שונים, אל מול גורמים שבאים לפגוע בנו.

על מנת להדריך גברים, נשים וילדים במסגרת חוג קרב מגע כיצד להילחם, הרי שיש לעבור קורס מאמנים בתחום. כפי שנוכל לראות מיד, ישנן דרישות שונות בשביל להתקבל לקורס. חשוב להבהיר, הדרישות אינן רק מקצועיות במובן המעשי אלא גם מנטאליות והתנהגותיות.

מה נדרש בשביל להיות מדריך קרב מגע

ראשית, יש צורך ביכולת מקצועית איכותית, גבוהה. יש להכיר טכניקות של קרב מגע ברמה גבוהה מאוד על מנת שיהיה ניתן להעביר את אותן טכניקות גם לתלמידים אחרים.

שנית, יש להיות בעל יכולת הדרכה, מסוגלות לעמוד מול קבוצות שונות ולהעביר תכנים בצורה נכונה, בצורה אפקטיבית וחכמה.

שלישית, יש להיות בעל יכולת מנטאליות מתאימות, כלומר, להיות מחויב, להיות מקצועי, להיות מסוגל לספק דוגמא אישית לאחרים, כמובן להיות אמין וישר.

צריך לזכור, מאמן קרב מגע הוא לא רק אדם שמעביר את השיטה, מלמד את הטכניקה, הוא הרבה מעבר לכך. הוא צריך להקנות ערכים לתלמידים שלו, הוא צריך לדעת כיצד לגרום להם להבין את משמעות השיטה, ומה היא יכולה לספק להם, לא רק בהיבט הפיזי, בהיבט של התמודדות מול איום אלא גם בהיבט הערכי, בין אם זה כשהם נדרשים לעזור לאחרים ובין אם זה ביחס לעצמם וכן לאויב שלהם.

מה לומדים במסגרת קורס מאמני קרב מגע

הקורס נערך במשך מספר שבועות, בין אם זה כל יום ובין אם זה במשך ימים ספורים. המטרה של קורס קרב מגע היא להקנות כלים מעשיים אודות קרב מגע וכן כלים תיאורטיים בהיבטים של הדרכה, מנטאליות, פסיכולוגיה, פיזיולוגיה ואנטומיה. הרעיון הוא לספק למאמנים את כל המידע הנדרש אודות קרב מגע, אודות המתאמנים שלהם, וכל מה שהם צריכים בשביל שיוכלו לעבוד איתם בצורה נכונה.

בשביל להירשם לקורס, מעבר לניסיון הנדרש ומה לדרישות שציינו, אזי שצריך גם להיות מעל גיל 18, צריך להציג אישור רפואי וכן לעבור מבחני התאמה נדרשים. צריך לומר הקורס גובה עלות מסוימת, אך התמורה היא משמעותית, בוודאי מבחינת התכנים שמסופקים בו.