חוג קרב מגע – היכן ניתן ללמוד את אומנות הלחימה ולמי זה מתאים?

לא מעט צעירים ומבוגרים מבקשים להירשם לחוגים שקשורים לתחום של אומנויות לחימה, בין אם מדובר בענפים אשר מקורם במזרח הרחוק ובין אם מדובר באומנויות לחימה אשר מקורם דווקא בישראל, כמו למשל קרב מגע ישראלי.

ישראלים רבים בוחרים ללמוד קרב מגע עם השנים. כך למשל, נערים ונערות בוחרים ללמוד זאת לפני הצבא על מנת להכין את עצמם לשירות צבאי, נשים רבות בוחרות ללמוד קרב מגע על מנת להיות מסוגלות להתמודד עם תוקפים פוטנציאליים במצבים כאלה ואחרים לצורך הגנה עצמית, ישנם לא מעט גברים שבוחרים להירשם אל חוג קרב מגע, הן במטרה ללמוד את רזי האומנות והן על מנת לשמור על כושר גופני, לשחרר אגרסיות בצורה מסודרת, אחראית, וכן בשביל לדעת להגן על עצמם.

מה יש בחוג קרב מגע והיכן ניתן ללמוד אותם

אנחנו מכירים חוגים שונים של קרב מגע, חוגים אשר מתאימים לגילאים שונים, ואלה כוללים בין היתר אימוני קרב מגע בגישה של אחד על אחד (מתאמן מול מאמן) או בגישה קבוצתית. כמו כן, במקרים רבים האימונים כוללים תרגילים שמתבצעים לבד, אימוני כושר, חיזוקים ודברים שאינם קשורים ספציפית לקרב מגע אלא לדברים הרבה יותר רחבים.

כפי שאנחנו יכולים להניח, חוגים של קרב מגע מועברים במסגרות שונות. אנחנו יכולים לסמן 3-4 מסגרות ייחודיות לשם כך:

מועדוני קרב מגע- מדובר על מועדונים שכוללים מאמנים בתחום של קרב מגע, אשר מעבירים אך ורק חוגים כאלה ולא אחרים.

מועדוני אומנויות לחימה – מועדונים בהם אפשר למצוא מגוון רחב של חוגי אומנויות לחימה וביניהם גם קרב מגע לכל הגילאים.

אימונים אישיים – מדובר על אימונים מול מאמנים שמומחים בקרב מגע ומעבירים אימונים באופן אישי. החיסרון הגדול של גישה זו, שהאימונים נערכים אך ורק מול המאמן ולא מול גורמים אחרים.

מרכזי ספורט – מרכזים בהם נערכים חוגים בכל התחום וביניהם גם קרב מגע. החיסרון, זו לא ההתמחות היחידה של המקום וייתכן שהם לא שמים דגש רב על חוג זה.

למי זה יכול להתאים?

אומנויות לחימה ובפרט קרב מגע, דורשות תכונות מסוימות. לא משנה אם מדובר בילדים, נשים או גברים שבוחרים ללמוד ולהתאמן את התחום.

בראש ובראשונה, צריך לבוא עם הרבה משמעת ומוכנות להקשיב וללמוד. לא מדובר ב"ללכת מכות", אלא מדובר במשהו הרבה יותר משמעותי. משהו שדורש הקשבה, סבלנות, משמעות.

שנית, יש צריך בתרגול. כמו בכל מקצוע אחר, גם פה, אי אפשר להיות טוב בתחום אם לא מתרגלים אותו היטב, בצורה מדויקת ולאורך זמן.

שלישית, צריך לדעת להתגבר על הפחד, בין היתר, בזכות כך שסומכים על המאמנים, סומכים על המתאמנים האחרים ובעיקר סומכים על עצמנו, שנדע לפעול נכון ובצורה אחראית.