תרגילי גמישות
מהי גמישות ? מדוע היא חשובה ? וגם 6 תרגילי גמישות שכתבה מאמנת כושר אישית שלנו.

גמישות היא אחד ממרכיבי הכושר הגופני הבסיסיים והיא בעצם היכולת להניע את אברי הגוף בקלות ובטווח תנועה רחב של המפרק. הבעיה שהגמישות נזנחת מבחינת רוב האוכלוסייה לעומת שאר מרכיבי הכושר הגופני כמו סיבולת לב ריאה וסיבולת שריר. בד"כ הדבר נובע מהסיבה שאנשים נוטים לחשוב שתרגילי גמישות זה בזבוז זמן ומעדיפים להשקיע את זמנם בהתעמלות לסיבולת לב ריאה וחיטוב הגוף ולכן נוטים לדלג על תרגילי המתיחות. לעומת זאת רקדנים מקפידים מאוד על תרגילי הגמישות.

מה החשיבות של תרגילי גמישות ומתיחות ?

הגנה מפציעות.
מקלים על ביצוע פעולות ותפקוד יומיומי.
שיפור היציבה.
חיזוק המפרקים.
מפחיתים כאבי שרירים וגב.
מסייעים בשחרור מתחים.
משפרים את טווח התנועה.
עוזרים במניעת התכווצות שרירים.
משפרים את המודעות הגופנית.
מסייעים בקיצור זמן התאוששות השרירים לאחר מאמץ.

6 תרגילי מתיחות מומלצים של צוות אדרנלין


(לפני ביצוע התרגילים קראו את הדגשים שבסוף הכתבה!)

כף רגל לכף רגל אופן ביצוע: שבו על הרצפה וקרבו את כף הרגל לשנייה כופפו את הגב כלפי הברכיים על מה זה עובד? תרגיל זה מותח את מקרבי הירך ואת הגב.

סיכול קטן אחורה בישיבה אופן ביצוע: שבו בנוחות כמו ישיבה מזרחית העבירו רגל ימין מעבר לרגל שמאל והניחו אותה על הרצפה. הניחו את היד הנגדית לרגל (יד שמאל) מעבר לברך ואת יד ימין ועמוד השדרה הטו לאחור. מבט אחורה. בצעו את המתיחה לצד שני. על מה זה עובד? מתיחה זו מותחת את הגב והמותניים.

רגל על רגל בשכיבה על הגב אופן ביצוע: שכבו על הגב. הניחו כפות רגליים על הרצפה הניחו רגל ימין מעל הברך שמאל וחבקו את רגל שמאל לכיוון החזה. החליפו בן הצדדים. על מה זה עובד? מתיחה זו מותחת את הירך הצידית, העכוז (מרחיקי ירך ופושטי ירך) ואת הגב התחתון מעט.

מתיחה לשריר הרגליים האחוריות (המסטרינג) אופן הביצוע: הישארו בתנוחה כמו בתרגיל הקודם ( שכיבה על הגב עם כפות רגליים על הרצפה). הרימו את רגל ימין כלפי מעלה בצורה ישרה וחבקו את הרגל כלפי החזה על מה זה עובד : שרירי רגליים אחוריות

מתיחה לשריר הזרוע האחורי אופן ביצוע: עמדו או שבו בנוחות, הרימו את יד ימין למעלה וכופפו אותה מעבר לראש הניחו את יד שמאל על יד ימין ליד המרפק ומשכו מעט את יד ימין לאחור. על מה זה עובד? מתיחה זו מותחת את שריר הזרוע האחורי השריר התלת ראשי.

תנוחת העובר אופן הביצוע: שבו עם הברכיים על הרצפה ומתחו את הגב קדימה על הרצפה רחוק ככל האפשר מהאגן. הניחו את המצח על הרצפה ונשמו עמוק. על מה זה עובד? מותח את שרירי הגב ובעיקר מרפה את הגוף והנפש.

דגשים חשובים בביצוע תרגילי גמישות

הרפו את הגוף והיכנסו לתנועת המתיחה בהדרגה ולא במהירות על מנת לאפשר לגוף זמן הסתגלות למתיחה.
כ- 12-20 שניות לכל מתיחה.
1-3 חזרות – תלוי בזמן של כל מתיחה.
תדירות מומלצת - כל יום והכי חשוב אחרי אימון.
אל תגיעו לרמת כאב גדולה מידי אם כואב - לקצר את טווח התנועה.אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהזמין מאמנת כושר אישית או מאמן כושר אישי. לשיפור הגמישות, ירידה במשקל, חיטוב הגוף, לשיפור הבריאות וגם סתם לכיף.