פילאטיס
הכול על שיטת אימון פילאטיס
מי המציא את השיטה? למי השיטה מתאימה? מהם היתרונות של השיטה הזאת ומטרתה? והאם יש מאמן כושר אישי לפילאטיס?
מהי שיטת אימון פילאטיס?

שיטת אימון ששמה דגש על חיזוק השרירים הפנימיים של הגוף הנקראים שרירי הליבה, ונמצאים בבטן, בגב וברצפת האגן.
שיטת אימון זו גורמת לעיצוב, חיטוב, חיזוק הגוף תוך שימת דגש על הארכת השרירים, יציבה ונשימה נכונה. בשיטה זו מתמקדים בשליטה של המוח בכל שריר ושריר בגוף, וכל תנועה צריכה להיעשות מתוך מיקוד במרכז הגוף ובשרירי הליבה ומדעות לנשימה ולכן מספר החזרות בכל תרגיל נמוך כדי לשמור על ריכוז וביצוע נכון לאורך כל התרגילים.

ממציא הפילאטיס

זוהי שיטת אימון שהמציא אדם בשם ג'ודף פילאטיס בזמן מלחמת העולם הראשונה במטרה לשקם פצועי מלחמה. השיטה התפשטה לאחר מכן בקרב רקדנים בארצות הברית שראו כי אימוני פילאטיס מחזקים את גופם. וכיום אימוני פילאטיס מתבצעים במקומות רבים בארץ ובעולם ע"י כלל האוכלוסייה.

מטרות ויתרונות אימון פילאטיס

ממציא שיטת הפילאטיס ייעד את האימון לכך שיביא את הגוף למצב אופטימאלי על מנת לבצע מטלות יומיומיות בקלות ללא שחיקה של הגוף. השיטה מתמקדת בשימוש נכון בשרירים העמוקים מה שיביא בסופו של דבר לתנועה נכונה ולהפחתת העומס מאיברי הגוף בשעת פעילות.
חיזוק הקשר בין גוף לנפש.
מורידה מתח נפשי.
שיפור תנועתיות במפרקים.
שיפור דימוי גוף.
עוזרת בשיקום בריחת שתן וצניחת רחם אצל נשים, עקב כך שהיא מחזקת את השירים בקרקעית האגן שאחרים להחזיק את האיברים הפנימיים.
עיצוב וחיטוב הגוף.
חיזוק ושיפור היציבה.
משפרת מצב רוח.
מוסיפה אנרגיה חיובית לגוף.

איך אדע האם אימוני פילאטיס מתאימים לי ?

אימוני פילאטיס מתאימים לטווח רחב של מתאמנים, נשים וגברים החל מאדם בריא, לאנשים הרוצים לחטב ולחזק את הגוף, אנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות שונות, וכלה בספורטאים ורקדנים. וזאת כיוון שהיא בנויה ממגוון עצום של תרגילים, מה שמאפשר לבנות לכל לקוח תכנית אימונים ממוקדת ומאתגרת. אצלנו באדרנלין תוכל להזמין מאמן כושר אישי שיבנה עבורך אימון פילאטיס ממוקד ויוביל אותך לתוצאות!