התעמלות לגיל הזהב – התעמלות לגיל השלישי
פעילות גופנית חשובה בכל גיל, בפרט בגיל השלישי אשר מביא עמו לקויות או מגבלות בריאותיות, כגון : שיווי משקל לא יציב – היכול לגרום לנפילות, חולשה, חוסר גמישות, כאבים במפרקים, בעיות ביציבה, כאבי גב, בריחת סידן הגורמת להקטנה של צפיפות העצם המכונה אוסטיאופורוזיס, בריחת שתן, ואצל נשים צניחת רחם. מאמר שנכתב ע"י מאמן כושר אישי ילמד אתכם על יתרונות האימון ואיך לעשות זאת נכון.
אורח חיים בריא

אם אתם הגעתם לגיל השלישי ורוצים למנוע או להקטין את שכיחות הבעיות הנ"ל, זה הזמן להקפיד על אורח חיים בריא, פעילות גופנית ותזונה נכונה מה שיגרום לכם לחסן את גופכם, להרגיש יותר טוב ולהאריך ימים בריאות.

חוסר פעילות גופנית עלול לגרום לניוון הגוף ולמחסור בצפיפות העצם שעלול להוביל לשברים בזמן נפילה או מכה. בנוסף היא יכולה לגרם לקושי בתפקוד היומיומי בפעולות שבשגרה כמו הליכה, ירידה או עליה במדרגות, קימה מכיסא ועוד.

יתרונות פעילות גופנית בגיל השלישי

שמירה על בריאות
שיפור סיבולת לב ריאה
הפחתת הסיכון לחלות במחלות לב וסרטן
הפחתת לחץ דם גבוה ואיזון לחץ דם
הפחתת הסיכון לסוכרת וסיוע באיזון הסוכר בגוף
שיפור באיכות השינה
הפחתת עייפות כללית
הפחתת מתח, חרדה ודיכאון
חיזוק מערכת השלד והשרירים
איכות חיים פעילים יותר וגוף בעל מרץ
שיפור יכולת ביצוע מטלות יומיומיות ושיפור התפקוד היומיומי
חיזוק שרירי הליבה שיעזרו למנוע בריחת שתן וצניחת רחם אצל נשים

אז כיצד להתחיל ומה לעשות?

כמו בכל גיל, גם התעמלות לגיל הזהב חשוב להתחיל בהדרגה ולאחר התייעצות עם רופא משפחה, ולהתאים את האימון ליכולות שלכם. להקפיד על שתיה מספקת של נוזלים ותזונה נאותה.

יש לשלב בין פעילות אירובית כגון הליכה או ריקוד לבין תרגילי גמישות, חיזוק שרירי הליבה, ושאר שרירי הגוף עם דגש על עבודת שיווי משקל וחיזוק העצם ע"י התעמלות בונה עצם.

מומלץ לקחת מאמן כושר אישי מוסמך או אמנת כושר אישית מוסמכת להתעמלות לגיל הזהב שיגיעו עד אליכם לבית או לכל מקום שתבחרו ויאמנו אתכם באופן פרטי, אישי ובדרך יעילה, בטוחה ומותאמת אישית עבורכם. לנו באדרנלין צוות מאמני כושר אישיים שיגיעו עד אליכם לכל מקום שתבחרו ויבנו לכם תכנית כושר אישית וייחודית עבורכם. אימון כושר אישי יעזור לכם לחזק את העצם, השרירים, לרדת במשקל ולשמור על הבריאות.