אימון כושר בבית
מהו אימון כושר בבית? מהם היתרונות שלו? איזה תרגילים ואימונים אפשר לבצע בבית? וגם 10 תרגילים שאפשר לבצע בבית גם אם אין לכם משקולות
אין לכם זמן להתאמן ? לנו יש פתרון מושלם עבורכם

אחד הטרנדים שקיימים כיום בתחום הכושר הגופני והבריאות זה אימון כושר בבית.

רובנו עסוקים ב"מרדף אחרי הזמן" עקב עבודה תובענית ושאר עיסוקים, כך שלא מוצאים זמן להתאמן. אם גם אתם לא מוצאים זמן לאימון כושר, אם גם אתם עשיתם מנוי בעבר למכון כושר ולא ניצלתם אותו אם אתם מחפשים תרגילי כושר לביצוע בבית. כדאי שתמשיכו לקרוא.

לפני שנתחיל אנו נמליץ לך לקחת מאמן כושר אישי או מאמנת כושר אישית שעובדים אתנו, אדרנלין מאמני כושר מכל הארץ יגיעו עד אלייך לפתח הדלת עם כל הציוד הנכון ועם אנרגיות מתאימות.

יתרונות האימון בבית עם מאמן כושר אישי

האימון מתאים לך אישית.
מאמן כושר מגיע אלייך בימים ובשעות שנוח לך.
חיסכון בזמני נסיעה הלוך ושוב וחיפוש חניה.
נגמרו התירוצים – אימוני הכושר יהיו פזורים על סדר השבועי שתבחר וברגע שקבעת עם מאמן או מאמנת כושר ביום ושעה מסוימת הוא יגיע עד אלייך בזמן ובלי ביטולים.
המאמן יתאים לך תרגילים בדיוק לרמת הכושר שלך, ליעדים שלך עם דגש על המטרה לשמה אתה מתאמן. אם לדוגמא המטרה שלך לרדת משקל, האימון יהיה ממוקד לאימון של שריפת קלוריות תוך אימון כוח לחיטוב הגוף ושמירה על דופק גבוה.
יתאים לך את האימון הנכון לגוף שלך – במידה ויש לך אזורים כואבים או חלשים וזה מונע ממך לעשות תרגיל מסוים הוא ימצא לך תרגילים חלופיים ולחילופן ימצא לך תרגילים המחזקים את האזורים הבעייתיים אצלך במידת האפשר.
עם מאמן כושר אישי תשיג תוצאות! האימון יהיה אפקטיבי ומאתגר. כיוון שהמאמן ילמד אותך טכניקות שונות לביצוע נכון של תרגילים וכך תימנע מביצוע תרגילים שגויים שלא מועילים לך ולעיתים יכולים להזיק.

איך מתאמנים בבית ? אלו סוגי אימון ניתן לבצע ?

אימון כושר בבית יכול להתבצע בסגנונות שונים ולעבוד על מכלול מרכיבי הכושר. בבית ניתן לעשות תרגילים אירוביים וגם תרגילים אנארוביים תרגילי גמישות וגם תרגילים לשיפור המהירות והזריזות. תרגילים ארוביים אלה הם תרגילים לסיבולת לב ריאה והם מועילים משריפת קלוריות ושומן. ותרגילים אנארוביים לחיזוק וחיטוב שרירים.

מבחינת אימון כושר בבית, אירובי ניתן למשל לבצע בקפיצה בחבל, תרגילים של מחול ארוביים, ניתורים במקום, תנועות של קיקבוקסינג ומחול עם מוזיקה קצבית ממריצה. אם יש לכם בבית מדרגות ניתן להשתמש בהם לאימון מדרגה שמעלה דופק.

מבחינת אימון כוח בבית – ניתן לבצע אימון עם משקל גוף כמו שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, סקוטים מכרעיים ועוד. וניתן להיעזר באביזרים כמו גומיות מתח משקוליות יד חופשיים, משקולות רגליים. ואפילו בקבוקי מים מלאים.

מאמן כושר אישי יבנה לך תוכנית כושר ייחודית ויעילה לאימון כושר בבית.

כדי להיות רזה חטוב ושרירי לא חייב ללכת למכון כושר

אפשר להזמין מאמן כושר אישי או מאמנת כושר אישית של אלייך עד לבית שיגיעו עם ציוד, יתאמו לך אימון מקצועי נכון ויעיל תוך שימת דגש על המטרה שלך וביצוע נכון של תרגילי כושר בבית.

דגשים ומספר החזרות בתרגילים הבאים

10-15 חזרות בכל תרגיל כפול 3 סטים. אם אתם מתחילים כדאי להתחיל מסט אחד ומספר חזרות מועט ולעלות בהדרגה את הכמות.

* האחריות בביצוע התרגילים חלה על המתאמן. ואינה מתאימה לכל אדם לכל תרגיל מספר וריאציות שונות להורדה או העלה של דרגת העומס ועל כן חלק מהתרגילים יכולים להיות לכם קלים או קשים מידי. לכן מומלץ להיוועץ עם מאמן אישי בטרם התחלת אימון כושר בבית התרגיל מוידה ואתם סובלים מבעיה רפואית להיוועץ עם רופא.

10 תרגילי כושר מומלצים שאפשר לעושות בבית בעזרת משקל הגוף, גם ללא משקולות.


צעידה במקום תוך הרמת ברכיים למעלה והפעלת שרירי הידיים. ניתן לבצע 5 דקות במטרה לבצע חימום או משך זמן ארוך יותר לצורך שריפת קלוריות.

ניתורים במקום תוך פתיחה וסגירה של הידיים והרגליים. ניתן לבצע 5 דקות במטרה לבצע חימום או למשך זמן ארוך יותר לצורך שריפת קלוריות.

סקווט - תרגיל חיטוב וחיזוק של שרירי גוף התחתון עמידת מוצא: עימדו בפיסוק רגליים ברוחב אגן גב זקוף, בטן אסופה פנימה ביצוע התרגיל: כפיפה של הישבן לאחור כמו במצב ישיבה תוך שמירה על ברכיים מקבילות לעקבים. וחזרה למצב עמידה. עבודה על שרירי הרגליים 4 ראשי , ישבן, תאומים והאמסטרינג תוך חיזוק שרירי הליבה.

לאנצ' תרגיל חיטוב וחיזוק של שרירי פלג גוף תחתון עמידת מוצא: עימדו וצעדו צעד אחד קדימה כך שרגל אחת מאחור ואחת לפנים. ביצוע התרגיל: כרעו דרך הברך האחורית מטה תוך שמירה על גב זקוף.

כפיפות בטן – לחזוק שרירי הבטן והליבה עמידת מוצא: שיכבו על הגב, כפות הרגליים מונחות על הרצפה, ידיים מעבר לעורף. ביצוע התרגיל : נתקו את השכמות מהרצפה עד לגובה של 30 מעלות מהריצה תוך שהמבט מופנה כלפי מעלה, הסנטר רחוק מבית החזה . נשפו בעת העלייה וקחו אוויר בירידה.

עבודת בטן בעמידת 6 שרירי הבטן ובעיקר שריר הליבה. עמידת מוצא: עימדו על האמות כך שרק כפות הרגליים והאמות נוגעות ברצפה. ביצוע התרגיל: איסופו את הבטן פנימה, ישרו רגל אחת למעלה למנח של המשך הגב והחליפו בן הרגליים.

פוש-אפ: עובד על חזה כתפיים עמידת מוצא: עמידת שש על כפות הידיים, להקפיד שכפות הידיים מתחת לכתפיים, ראש בהמשך לעמוד שידרה. אופן הביצוע: בצעו ירידה של כל הגוף כמקשה אחת כלפי הרצפה. המרפקים מתכופפים לזווית של 90 מעלות ועולים חזרה.

אלכסוני בטן – ברוטציה פנימית עמידת מוצא: שיכבו על הצד והשענו על האמה, גוף ישר.
אופן הביצוע: נתקו את האגן מהרצפה כך שרק כף הרגל על הרצפה והאמות ישרו את היד העליונה למעלה וברוטציה פנימית הכניסו אותה מתחת לרווח שנוצר בינכם לבין הרצפה לכיוון הגב. ישרו את היד שוב למעלה.

פשיטת מרפקים כנגד משקל הגוף עם כיסא או ספסל עמידת מוצא: שבו על כיסא נמוך מדרגה, ספסל ( וכדומה ), כאשר כפות הידיים צמודות לירכיים והאצבעות פונות קדימה. החליקו את הישבן מהמדרגה (90 מעלות בין שוק לירך ), כאשר כל משקל הגוף נסמך על הזרועות. ביצוע התרגיל: בצעו כפיפה איטית במפרק המרפק עד לזווית של 90 מעלות. בסיום הכפיפה הישארו סטטי במצב זה לשנייה והמשיכו מיד בפשיטת מרפק חזרה לעמידת מוצא.

דו ראשי בכפיפת מרפק כנגד משקולת – ניתן להיעזר בבקבוק מים 1.5 עד 3 ליטר. עמידת מוצא :עמדו בנוחות פיסוק ברוחב אגן, גב זקוף, ראש מופנה קדימה, ברכיים מעט כפופות בטן אסופה פנימה אוחזים במשקולות יד או בקבוק המים מתחת כך שהיד אוחזת מתחת למשקולת והאצבעות פונות לחזית. אופן הביצוע: כופפו את המרפקים, מרימים את המשקולות לכיוון הכתפיים, תוך שליטה במשקולת ולא זריקתה מעלה או מטה, עבודה של עלייה וירידה איטית.מומלץ להיוועץ עם מאמן כושר אישי, מוסמך בטרם מתחילים לבצע אימון כושר בבית. להזמנת מאמן כושר אישי או מאמנת כושר אישית פנו אלינו.